Mombasa-based songstress Nyota Ndogo took to Facebook a few hours ago to express her displeasure with a woman who went partying in a very skimpy outfit.

Read: City Man Sends Nyota Ndogo Money To Do This For His Girlfriend! (AUDIO)

The “Watu Na Viatu” hitmaker asked the government to intervene and take action against women who dress provocatively, leaving very little to the imagination.

She said the photo that she posted was taken in Mombasa on Valentine’s Day while asking what was happening to the modern generation.

“KAMA KENYA TUNA SEREKALI,  TAFADHALI SEREKALI WATOTO WETU HUKU NDIO WAMEFIKIA. HII ILIKUA MOMBASA JANA. HIZI SIO KIKI TENA NIUDHALILISHAJI WA HALI YA JUU. SEREKALI TAFADHALI WANAWAKE MULIOBUNGENI HILI SWALA LINAWAHUSU. INABIDI SEREKALI MUEKE VIPIMO VYA MAVAZI THIS IS NOT GOOD. Shabiki plz share share kwaajili ya mtoto wako mpaka ifikie SEREKALI. MY GOD WHAT IS THIS WALLAI JAMANI HII NI NINI? TUMEFIKA HAPA?” she posted.

wardrobe malfunction

Here’s the uncensored photo:

click for photos

Also Read: Kenyan Man Exposed After Buying This Valentine’s Gift For His M (PHOTOS)

MPASHO TV