MC Jessy

MC Jessy reminds many of Tekno’s lyrics in the song Pana which goes ‘They say you like cassava, I got big cassava‘.

Well, the comedian was on a challenge of cycling all the way to Meru. But one thing has caught fans’ eyes….His body-hugging costume.

MC Jessy

 

‘I’m Also Single’ Shix Kapyenga Dispels Rumours That She Is A Homewrecker. MC Jessy Umeona Hii?

Photos going viral showing his endowed family jewels are the talk of town. The comedian innocently shared photos of himself giving back to the community but what netizens chose to retain was his cassava.

MC Jessy

MC Jessy

 

And their reactions was hilarious:

ocharow: Jesse naona Mlima mahali

j._tunechi: Mbona wewe hujafunga server. Naona watu wamefunika zao.

jacobweyombo: Kumbe hiki kijama sio kinono…kinakaa kwa baithikeli na hakivunji…wewe MC nilifikiriaga ni 8gb kumbe ni kimutu hakijakura mashakura…tihiihi

sadiquemakaveli: Mc jessy Miguu imemalizwa nguvu na maslay queens

stephenngigi1: Na uchunge niniyoo murumee😕😕😕😎😎🏃🏃🏃🏃

MPASHO TV